Articles

Autokatalizatorių perdirbėjų iššūkiai Europoje

Posted by isahora
29 geg. 2019 0 comments

challenges autocatalyst recycler

Čia yra mūsų pirmasis „IPMI Auto Catalyst & Fuel Seminar“ pranešimas, kurį neseniai surengė Atlanta… „Autokatalizatorių perdirbėjų iššūkiai Europoje“ pristatė Vokietijos kompanijos „Hensel Recycling“ generalinis direktorius Oliver Krestin. Jo požiūris į būsimus iššūkius apėmė 3 kategorijas:

Medžiagos

Prieš 20 metų visoje Europoje buvo naudojami tik dviejų tipų kataliziniai konverteriai: benzininiai ir dyzelinių transporto priemonių. Dydžiai ir PGM sudėtis skyrėsi, bet iš esmės tai buvo. Nuo to laiko naujos medžiagos, naujos technologijos ir nauji reglamentai lėmė daugybę pokyčių, turinčių didelį poveikį tauriųjų metalų perdirbimui:

Trijų krypčių katalizatorius (TWC) - oksiduoja išmetamųjų dujų teršalus (angliavandenilius ir anglies monoksidą) ir paverčia azoto oksidus į nekenksmingus komponentus - vandenį, azotą ir anglies dioksidą (CO2). Jis yra palankesnis mažesnėms, benzininėms transporto priemonėms. Jame yra keraminis substratas, turintis didelį paladžio ir rodžio kiekį.

Selektyvus katalizinis redukcija (SCR) - įrodyta ir pažangi aktyviųjų išmetamųjų teršalų kontrolės technologinė sistema, kuri per specialų katalizatorių įsiurbia skystį redukuojančią medžiagą į dyzelinio variklio išmetamųjų dujų srautą. Vario ceolito pagrindu pagamintas katalizatorius reiškia, kad PGM apkrovos yra mažos.

„Lean Nox Trap“ (LNT) - naudojamas mažesnių dyzelinių variklių azoto oksidų kiekiui mažinti, jis turi keraminį kordorito pagrindą ir yra PGM ir bario pagrindu pagamintas katalizatorius.

Benzino kietųjų dalelių filtras (GPF) - vidinis išmetimo filtras, skirtas fiksuoti suodžių daleles tiesioginio įpurškimo benzininiuose varikliuose. jame yra ir paladžio, ir rodio, ir jame naudojamas keraminis kordorito substratas.

Dyzelino oksidacijos katalizatorius (DOC) - komponentas „po apdorojimo“, skirtas anglies monoksidui ir angliavandeniliams konvertuoti į anglies dioksidą (CO2) ir vandenį, išskiriant išmetamųjų dujų srautą dyzeliniame variklyje. Jame yra daugiau kalio kiekių ir šiek tiek paladžio. Nenaudojamas rodis.

Dyzelino dalelių filtras (DPF) - užfiksuoja ir saugo išmetamųjų dujų suodžius, kad sumažintų dyzelinių automobilių išmetamą kiekį. Jame yra kalio ir paladžio, bet nėra rodžio.
Tai mes jau žinome ir supratome ir valdome jų poveikį PGM perdirbimui. Tačiau ateityje, ypač Europoje, bus matyti daugiau pokyčių. Kiti teisės aktai jau rodo, kad yra įdiegti katalizuoti filtrai ir selektyvūs kataliziniai redukciniai filtrai, kuriuose nėra PGM, tačiau jie turi vertingą turinį, įskaitant geležį, varį, vanadį ir antimoną. Iššūkis - kurti naujas technologijas, kurios padėtų ekonomiškai tvarkyti ir atskirti skirtingus katalizatorius ir filtrus rinkoje.

Šiuo metu, žinoma, vis dar yra daug automobilių su „standartiniais“ kataliziniais konverteriais, kuriems reikės perdirbimo per ateinantį dešimtmetį, ir nors PGM naudojimas automobilių pramonėje laikui bėgant gali sumažėti, jie turi vertę kitose rinkose užtikrinti, kad jų atsigavimas liktų finansiškai patrauklus.

Problemos

Katalizinio perdirbimo pramonė susiduria su tiekimo grandinės problemomis, kurios daro poveikį, kai mes judame į priekį…

Paladžio ir rodio kainų padidėjimas per pastaruosius 12 mėnesių buvo dramatiškas, o tiekėjai, kurie tradiciškai sumokėjo „iš anksto“, reiškia, kad rafinavimo įmonės turėjo įdėti savo verslą iki 35% daugiau pinigų. Tai sukėlė likvidumo problemų kai kuriems pramonės dalyviams.

Rafinavimo pajėgumas yra ribotas ir, atsižvelgiant į pastaraisiais metais padidėjusį paklausą, yra ribotas. Atsižvelgiant į neaiškią ateitį ir dideles sąnaudas, šiuo metu nėra investicijų į naujas perdirbimo įmones. Be to, dėl naftos perdirbimo gamyklų, veikiančių visais pajėgumais, didėja priežiūros išlaidos.

Medžiagų mišinio sudėtingumas, kaip jau minėjome, suteikia papildomą ekonominį spaudimą naftos perdirbėjams, nes jie ieško naujų technologijų, padedančių atskirti skirtingus tipus.

Reglamentai

Paprastai kalbant apie reglamentus kalbame apie tolesnius transporto priemonių išmetamų teršalų apribojimus. Tačiau yra du kiti teisės aktų aspektai, kurie daro didelę įtaką mūsų pramonei.

Dirbtiniai ugniai atsparūs keraminiai pluoštai (angl. RCF), naudojami kaip izoliacinė medžiaga kataliziniuose konverteriuose, turi pranašumą, palyginti su natūraliomis šviesos, santykinai nebrangiomis ir termiškai efektyviomis medžiagomis. Tačiau jie gali sudirginti odą, akis ir viršutinius kvėpavimo takus ir yra susirūpinęs, kad atskiri pluoštai yra pakankamai maži, kad prasiskverbtų giliai į plaučius ir galbūt sukeltų plaučių vėžį ir mezoteliomą. Todėl jie yra uždrausti kai kuriose, bet ne visose Europos šalyse, įskaitant Vokietiją, Šveicariją, Prancūziją ir JK. Dėl to atsiranda papildomų transportavimo išlaidų, nes katalizatoriai siunčiami į tokias šalis kaip Austrija, kur šiuo metu teisės aktai nėra taikomi.

hazardous waste legislation

„Pinigai laužui“ kai kuriose Europos šalyse, įskaitant Prancūziją, Ispaniją, Italiją ir JK, buvo teisiškai uždrausta, siekiant panaikinti neteisėtą praktiką, pvz., Mokesčių vengimą. Bet kokie veiksmai, kuriais siekiama pašalinti nusikalstamą ir apgaulingą veiklą, žinoma, yra sveikintini, tačiau neabejotinai pašalinus „grynųjų pinigų už laužą“, yra padarinių pramonei.

map european union

PGM perdirbimo ir perdirbimo pramonė buvo apibrėžta pokyčiais, ir mes išmokome numatyti ir prisitaikyti prie jos. Europos pokyčiai, kuriuos dabar matome, neabejotinai yra sudėtingi, bet taip pat suteikia galimybių, kurios, mūsų manymu, bus naudingos tiems, kurie gali greičiau ir veiksmingiau reaguoti.